Masz konto w banku? Uważaj na SMS-y i e-maile od korona-oszustów

Oszuści wykorzystują rozszerzającą się epidemię koronawirusa i próbują wyciągać pieniądze z kont bankowych. Robią to na różne sposoby: zarówno SMS-em jak i e-mailem.

W sobotę (14.03) pojawiła się informacja o rozsyłaniu SMS-ów do klientów PKO BP, którym nakłaniani byli oni do zalogowania się na fałszywych stronach. Oto treść tej wiadomości:

– „Informujemy, że zgodnie ze specustawą dotyczącą koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane ro rezerw Narodowego Banku Polskiego. Zaloguj się, aby otrzymać 1000 zł.
Dziś (17.03) PKP BP powiadomił o wyłudzaniu danych do serwisów bankowości internetowej. – To nie jest wiadomość od nas. Nie odpowiadajcie na ten e-mail i nie klikajcie w załączniki – apeluje bank.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.