Macie dość komarów? Znamy termin oprysków przeciw tym insektom

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?
Wiadomo już kiedy w Mielcu odbędzie się rozpylenie środków przeciw komarom. Akcja odbędzie się w czwartek (13.06) w godzinach popołudniowo-wieczornych. Urząd Miasta wybrał firmę, która się tym zajmie. Wciąż jednak trwają ustalenia miejsc, gdzie nastąpi odkomarzanie.

Zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i pożytecznym owadom, stąd niemożliwe jest wykonanie oprysków z samolotu – oświadczył Zenon Tokarski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego w magistracie. – W czasie wykonywania oprysków przeciwko komarom należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach, ponieważ akcja może spowodować uciążliwości. Zwracamy się także do pszczelarzy o zabezpieczenie uli oraz do właścicieli zwierząt o niewypuszczanie i niewyprowadzanie swoich pupili w tym dniu, w miejscach, które podamy w ciągu najbliższych dni – podkreśla.
Zenon Tokarski zaznacza, że odkomarzanie może odbyć się wyłącznie podczas sprzyjających warunków atmosferycznych: – Deszcz lub intensywny wiatr zakłóci prawidłowe wykonanie oprysku, w związku z tym w razie potrzeby termin rozpyleń zostanie zmieniony – zastrzega. – W ostatnich dniach do Urzędu Miasta kierowanych było wiele próśb od mieszkańców innych gmin powiatu mieleckiego o rozszerzenie akcji odkomarzania na inne miejscowości. – Nie możemy sfinansować takiego działania poza granicami administracyjnymi Mielca. Byłoby to niezgodne z jego kompetencjami – dodaje kierownik.

Temat olbrzymiej uciążliwości związanej z plagą komarów, która wystąpiła po majowych powodziach i podtopieniach, był tematem obrad konwentu gospodarzy samorządów powiatu mieleckiego. – W każdej gminie powiatu jest to naprawdę duży problem, dlatego zwróciliśmy się, jako konwent, do wojewody podkarpackiego z prośbą o podjęcie zdecydowanych działań na szczeblu województwa, gdyż tylko takie w skali całego powiatu mogą przynieść efekty – uważa prezydent Jacek Wiśniewski.O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.