Łowił ryby, grozi mu więzienie
Policja zatrzymała 32-letniego mieszkańca Mielca, który wędkował bez zezwolenia w obrębie ochronnym rzeki Wisłoka. Grozi mu za to kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Nielegalny połów ryb, określany jako kłusownictwo wodne, stanowi poważny problem dla rybactwa. Prowadzi do wielu szkód w środo­wisku i strat gospodarczych. Zjawisko to polega na połowie ryb niezgodnym z obowiązującymi regulacjami prawnymi poprzez nieprzestrzeganie zakazów, naka­zów i ograniczeń zawartych w przepisach o rybactwie śródlądowym.

Takiego właśnie przestępstwa dopuścił się 32-letni mielczanin, który łowił ryby w obrębie ochronnym Wisłoki. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany przez mieleckich policjantów. 32-latek tłumaczył, że nie zauważył tablicy informacyjnej, która zabraniała połowu w tym rejonie rzeki.
Nielegalny połów ryb to przestępstwo, za które grozi grzywna, nagana, a nawet 2 lata więzienia. Aby łowić na polskich wodach, konieczna jest karta wędkarska. Jest to dokument wydawany dorosłym i młodzieży powyżej 14 roku życia przez właściwe ze względu na miejsce zamieszkania starostwo. Karta wędkarska jest ważna dożywotnio, a żeby ją otrzymać, trzeba zdać egzamin.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

5 Komentarzy

  1. Nadal zbyt mała dolegliwość nakładanych kar. I jest, jak jest…Przeżytek komunistyczny… Zbyt mała szkodliwość czynu. Trzeba wyje..ć, najlepiej prądem, pół rzeki wtedy jest się czym zająć. Czy zawsze?

    • Nie tak dawno uświadomiono mnie jakie sa obwarowania w tym względzie gdzie indziej–Otoz przebywając w Sturgeon Bay w Wiscansson do wiedzialam sie ,ze mall– kazdy Stan wydaje swoje tow. Marty wedkarskie a w miejscach szczegolnych ,sa dodatkowy zaostrzenia– I tak ( np, tylko jedna ryba,lub np…trzy- a za każde przekroczenie limitu ,wysoka kara) toteż nierzadko sie zdarza ,ze nieuswiadomieni ,albo ” śmiałkowie” sa zatrzymywani na high way- ach ( ryby maja wszczepione GPS- sy – i w zależności od ” nadwyżek ” placa wysokie kary! I tak wyglada ” odpowiedzialne ” wędkarstwo! – no i bussines sie kręci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.