Koronawirus w Mielcu? Prezydent odwołuje wszystkie miejskie wydarzenia

Prezydent Jacek Wiśniewski odwołuje wszelkie wydarzenia, których organizatorem są Urząd Miejski  i wszystkie jego jednostki organizacyjne. Apeluje również do wszystkich innych podmiotów o przełożenie swoich wydarzeń na inny termin bądź całkowite ich odwołanie. Prezydent sugeruje też rozegranie meczów piłkarskich bez udziału kibiców.

Wszystkie szkoły, których zarządcą jest magistrat, zobligowane zostały do odwołania wycieczek szkolnych oraz lekcji pływania na Pływalni Rekreacyjnej „Smoczka”. Odwołane zostają także seanse filmowe w Kinie Galaktyka. Prezydent apeluje także o rozsądek wszystkie osoby, które planują udział w wydarzeniach czy spotkaniach nawet jeśli nie przewiduje się dużej liczby uczestników.
Dwie infolinie

Poza zachowaniem wszelkich form ostrożności, najważniejszy jest spokój. Wiem, że to nie jest wcale takie proste biorąc pod uwagę doniesienia medialne. Bądźmy odpowiedzialni, nie narażajmy siebie oraz innych na możliwość zachorowania. Mądrze wybierajmy miejsca – apeluje prezydent.

Liczba osób objętych nadzorem sanitarnym w powiecie mieleckim jak i w samym mieście wciąż się zmienia. Pewna jest jednak informacja, że na chwilę obecną nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Jednak apel o zachowanie ostrożności jest niezmiennie aktualny.

Wszystkie osoby chcące uzyskać informację na temat organizacji wydarzenia mogą skorzystać z opinii Kierownika Biura Zarządzania Kryzysowego w magistracie, który pozostaje do dyspozycji pod nr tel.: 17 787 42 41. Funkcjonuje też całodobowa infolinie w sprawie koronawirusa: Narodowego Funduszu Zdrowia – 800 190 590, a także Powiatowego Inspektora Sanitarnego – 506 484 235.
Urząd Miasta podkreśla, że środowiskiem sprzyjającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową są skupiska ludzkie. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami na bazie alkoholu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.