Koronawirus u bram Mielca. Garść informacji o sytuacji w mieście

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski podjął szereg decyzji w sprawie miejskich spółek i placówek oświatowych.

 • Miejska Komunikacja Samochodowa

Odwołane zostają kursy MKS linii szkolnych. Od soboty 14 marca obowiązywać będzie rozkład jazdy feryjny. Do dyspozycji pasażerów będą dwa wejścia do autobusu – środkowe oraz tylne. Sprzedaż biletów u kierowców zostaje wstrzymana. MKS wprowadziła dodatkową dezynfekcję autobusów, w tym dezynfekcję poprzez ozonowanie. Odpowiednia dezynfekcja odbywać się będzie systematycznie.

 • Miejska Opieka Pomocy Społecznej

Obecnie działalność Dziennego Domu Pobytu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej zostają ograniczone, natomiast od 16 marca będą całkowicie zamknięte.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Od 12 marca 2020 roku do odwołania zmienia się sposób obsługi klienta. Zaleca się by wszystkie sprawy związane z obsługą prosimy zgłaszać telefonicznie pod numerem telefonu: centrala: tel. 17-583-77-11; 17-788-89-50; fax 17-788-89-54; Biuro Obsługi Klienta 17-788-89-90.

 • Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej

Do dyspozycji klientów pozostaje nr telefonu: 17 58 20 590 do 593.

 • Miejskie Zarząd Budynków Mieszkalnych

Do dyspozycji klientów pozostają numery telefonów: 17 747 10 30 lub 17 788 43 70.

 • Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Od 12 marca do 26 marca PSZOK jest nieczynny.

 • Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A.

Wszystkie osoby chcące uzyskać informacje na temat projektów bądź dofinansowania proszone są kontakt telefoniczny: 797 600 310 bądź mailowy: marr@marr.com.

 • Placówki edukacyjne

Zaleca się pozostanie dzieci w domach. Do końca tygodnia (12 -13 marca), we wszystkich szkołach miejskich odbywać się będą zajęcia opiekuńcze dla uczniów, które nie mogą mieć zapewnionej opieki w domu. Od 16 marca do 25 marca wszystkie szkoły, przedszkola oraz żłobki zostają zamknięte.
Dodatkowo zamknięte zostają: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Pływalnia Rekreacyjna „Smoczka”, Miejska Biblioteka Publiczna SCK wraz z filiami.

Niezmiennie zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności – omijanie miejsc, gdzie przebywa większa liczba osób, częste mycie rąk, zachowanie zasad podczas kichania czy kaszlenia.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś we Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną w Mielcu (nr tel.  – 506 484 235) lub zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

3 Komentarze

 1. A co z galeriami panie prezydencie? Kino , biblioteka; szkoly zamkniete. W ciagu dnia dzis dzieci w galeri nie brakowalo. Pracuje na umkwe zlecenie, mam 3- jke dzieci a nie nalezi mi sie nic

 2. A co z pocztą .Ci ludzie pękają od domu do domu .Nie mają jednorazowych rękawic ,oni płynów antybakteryjnych

 3. To dlaczego żłobek nr 7 nie chce przyjąć dziś (piątek 13go) dzieci ?
  Ktoś może to wyjaśnić bo miało być dziś otwarte !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.