Kontrowersyjne łatanie dziur na mieleckich ulicach

"Bareja" w Przecławiu. Nowa droga zaczęła się... topić

Zmotoryzowani mieszkańcy skarżą się na budulec, jakim uzupełnia się dziury w ulicach na terenie miasta. Chodzi prowadzone remonty przy użyciu emulsji asfaltowych i grysu.

Taki a nie inny sposób prac remontowych na ulicach powoduje to, samochody brudzą się lepikiem, na ich maskach tworzą odpryski, a na szybach pęknięcia. Jednak najbardziej zagrożeni są kierowcy jednośladów, którzy na takiej nawierzchni ryzykują nie tyle zdrowiem, co życiem.
Na problem używania emulsji asfaltowych i grysu zwraca uwagę radny Jarosław Szczerba.

– Powinniśmy całkowicie zrezygnowali z tej technologii, bo ona od wielu lat budzi duże niezadowolenie wśród mieszkańców. Nawierzchnia z emulsji i grysu stwarza ogromne zagrożenie w ruchu, zwłaszcza dla jednośladów. Jest to problem, z którym borykamy się od lat.

– Samochody są tym lepikiem brudzone, na maskach robią się odpryski, a na szybach pojawiają się pęknięcia, że nie wspomnę o zagrożeniu zdrowia i życia dla rowerzystów i motocyklistów – wylicza Jarosław Szczerba.

Władze miasta tłumaczą, że technologia, o której mówi radny, stosowana jest rzadko.

– Nie zawsze się uda dokonać naprawy w inny sposób. Ale na pewno nie jest to technologia wiodąca – zapewnia wiceprezydent Paweł Pazdan.
Prezydent Jacek Wiśniewski zwraca uwagę na to, że jest ulic w Mielcu, którymi nie zarządza miasto.

– Pamiętam doskonale, która droga w 2021 roku była przez kogo remontowana. Potem wielu mieszkańców zgłaszało się tutaj do nas, mówiąc że ta technologia jest niewłaściwa. Nie wiedzieli jednak o tym, że to była droga powiatowa. W związku z tym trzeba by podjąć rozmowy z innym samorządami, żeby to ujednolicić – zaznacza.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.