Kontrola Urzędu Miasta stwierdza, że Kronospan… już nie zanieczyszcza
Zanieczyszczone powietrze to jeden z największych problemów Mielca. Mieszkańcy przekonują, że ma to związek z większą ilością chorób dróg oddechowych, alergii, autyzmu i nowotworów. W atmosferze są nie tylko pyły zawieszone, ale i dwutlenek siarki, azotu, czad, czy formaldehyd. Ten ostatni związek jest charakterystyczny dla produkcji płyt meblowych, którą prowadzi firma Kronospan.

I to właśnie tę fabrykę mielczanie obwiniają za trujące powietrze. Protesty przeciwko jej działalności gromadziły tysiące osób. Gruszek w popiele nie zasypiają też władze miasta.
– W związku z pytaniami i wątpliwościami związanymi z badaniami zanieczyszczeń, jakie na emitorze E5 suszarni linii do produkcji płyty wiórowej spółki Kronospan Mielec na zlecenie miasta wykonała jedna z firm, ponownie zleciliśmy wykonanie tych pomiarów – oświadczył na ostatniej sesji Rady Miasta pełniący funkcję prezydenta Fryderyk Kapinos. – Wykonano dwie niezapowiedziane kontrole: pierwsza rano, druga wieczorem. Z otrzymanego raportu wynika, że nie zostały przekroczone normy w zakresie pomiarów pyłów i formaldehydu. Co ciekawe, wskazania są kilkakrotnie niższe od tych w pomiarach wykonanych przed modernizacją instalacji firmy Kronospan – podkreślił włodarz.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Kto to stwierdził? Osoby publiczne nie mogą być anonimowe więc proszę o imiona i nazwiska!!!!! Nadal jest jeden smród więc nie róbmy kabaretu z tego tematu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.