Bar mleczny na starówce?
Przybliża się perspektywa uruchomienia pierwszego w mieście baru mlecznego. Jego planowana lokalizacja to parter zmodernizowanej w ubiegłym roku kamienicy przy ulicy Mickiewicza 13. Pomóc w tym mają fundusze zewnętrzne, o które ubiega się mielecki magistrat.

Inwestycja ma być realizowana wspólnie z powiatem. Wartość miejskiej części zadania przekracza 2,1 mln zł, z czego dotacja unijna ma stanowić aż 1 827 000 zł. Gra jest więc warta świeczki.
Na górze odnowionej kamienicy funkcjonują już lokale dla osób w trudnej sytuacji życiowej. I to właśnie przede wszystkim ludzie bezrobotni i wykluczeni społecznie mają pracować w przyszłym barze mlecznym. Lokal ma prowadzić spółdzielnia socjalna, która ma być wspomagana przez fundusze miejskie, krajowe i unijne. Zarządcą pomieszczeń ma być natomiast miasto.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Pomysł genialny,zagonieni i zaplątani ważnymi osobistymi sprawami ..nie mamy czasu na gotowanie…bar z dobra kuchnia..mający a menu proste i smaczne dania w nie wygórowanych cenach !!!jest rozwiązaniem dla nie jednej osoby…i tak za komuny w kazanowce zakładałam się pysznymi i przasnymi daniami !!!polecam każdemu głodnemu ten rodzaj konsumpcji!!!i to też prawda że nie będzie Mielec prekursorem tego typu żywienia,takie gry mają się dobrze i w innych miastach!!!SMACZNEGO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.