Koniec Młodzieżowej Rady Miasta

Młodzieżową Radę Miasta z wielką pompą powołano prawie pięć lat temu. W jej skład weszło 22 uczniów mieleckich gimnazjów i szkół średnich, na których w wyborach oddano 4499 głosów. MRM miała być organem doradczym dorosłego samorządu. Ale już nie będzie.

W 2017 r., kiedy kończyła się dwuletnia kadencja młodzieżowej rady, nie dokonano jej kolejnego wyboru – mówiła Adriana Miłoś, wiceprezydent miasta. – Nie dotarłam również do żadnych dokumentów, które pokazywałyby efekt pracy tej rady. Nie do końca jej działalność była zgodna z tym, do czego została powołana. Faktycznie jest to taki martwy twór. Mamy jednak pomysł na to jak włączyć naszą młodzież to różnego rodzaju inicjatyw, już zdarzało nam się ją włączać do konsultacji w sprawie projektów unijnych.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.