Konflikt i hejt? Co dzieje się w mieleckim szpitalu?

Jarosław Kolendo nowym dyrektorem szpitala w Mielcu

Wygląda na to, że Jarosław Kolendo pozostanie w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Stanie się tak mimo tego, że spór ze związkami zawodowymi doprowadził go do złożenia rezygnacji z funkcji. Dziś w starostwie odbyło się spotkanie zwaśnionych stron.

Jarosław Kolendo rządy w mieleckim szpitalu objął niespełna miesiąc temu (07.07).

Wcześniej, przez cztery lata pełnił funkcję prezesa Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Współpracował również z licznymi poradniami specjalistycznymi oraz szpitalami  jako specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Konflikt w szpitalu?

To właśnie jego wieloletnia praktyka lekarska, jak podkreśla Zarząd Powiatu, zaważyła na powierzeniu mu stanowiska dyrektora. Wydawało sie, że wszystko będzie dobrze. Tymczasem, zaledwie po kilku dniach od objęcia swojej funkcji, postanowił odejść.

Złożył rezygnację ze stanowiska. Powodem takiej decyzji była fala hejtu, z jaką miał się spotkać. Starosta Stanisław Lonczak nie przyjął jednak jego rezygnacji.

Dziś w budynku urzędu powiatowego odbyło się posiedzenie Rady Społecznej szpitala w Mielcu. Na zebraniu Jarosław Kolendo opowiedział o sposobie realizacji planu naprawczego na lata 2020-22.

Zaznaczył, że dojdą do niego nowe elementy w tym. informatyzacja magazynu, która zapewni między innymi większą kontrolę nad zamówieniami leków.

Przedstawiono również informację o bieżącej sytuacji w centralnej sterylizacji szpitala. Strony wspólnie się zgodziły, że w najbliższym czasie konieczny będzie zakup nowego sprzętu, który zastąpi stary.
Dyrektor Kolendo i związki zawodowe zapewniły, że wspólnie będą rozmawiać o problemach, a ich wspólnym celem będzie rozwój oraz dobre imię mieleckiej lecznicy.

Konflikt i hejt? Co dzieje się w mieleckim szpitalu?
Dzisiejsze posiedzenie Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Fot.: Starostwo.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.