Kiedy w końcu ruszy budowa obwodnicy, mostu, wiaduktu i drogi do Piątkowca?
Przybliża się chwila rozpoczęcia budowy wielkiego szlaku komunikacyjnego, który ma na celu udrożnić na trasach Specjalna Strefa Ekonomiczna w Mielcu – Tarnów i Tarnobrzeg. W ramach przedsięwzięcia powstaną m.in.: obwodnica miasta, most na Wisłoce i wiadukt nad torami. Planowana jest też budowa drogi z Rzędzianowic do Piątkowca. Prace opóźniają jednak protesty i wysokie koszty.

Pierwszy etap inwestycji ma ruszyć już w tym roku. Trasa nowego szlaku ma zaczynać się na ul. Kosmonautów w Mielcu, przekraczać Wisłokę w Złotnikach i biec aż do Rzędzianowic. Kolejnym etapem przedsięwzięcia ma być budowa przedłużenia drogi do Piątkowca.
Pierwotna wersja zakładała, że przetnie ona Wolę Mielecką. Ta koncepcja spotkała się jednak z protestami mieszkańców i zdecydowano na trasę przez Trzcianę. – Wybraliśmy tę trasę, bo ona nie generuje żadnych wyburzeń. W tym wariancie odsuwamy się od „Drogi Pańskiej”, o co też wnosili mieszkańcy Trzciany – podkreślał marszałek województwa, Władysław Ortyl.

– Po przecięciu Trzciany nowa droga poprowadzi do Rzędzianowic, gdzie rondem połączy się z drogą wojewódzką, a następnie poprowadzi do nowego mostu na Wisłoce i dalej połączy się z ul. Sienkiewicza – dopowiada starosta Zbigniew Tymuła. – Następny odcinek będziemy realizowany razem z miastem, w tej chwili czekamy na dokumentację. Prace te ruszą jednak dopiero na początku 2020 r.
– Jak już wcześniej deklarowaliśmy, jako powiat przekażemy 4 mln zł na budowę odcinka Rzędzianowice-Piątkowiec – dodaje starosta. – Szacunkowy koszt tego zadania to ok. 49 mln zł, a więc pan marszałek będzie musiał zwrócić się do innych samorządów o wsparcie. Jeśli takowego nie uzyska, to prace pewnie będą musiały zakończyć się na etapie Trzciany, a ich ewentualna kontynuacja odbywałaby się w latach następnych. Niemniej jednak życzyłbym wszystkim, żeby ten odcinek został wykonany cały.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.