Jurek Owsiak zaprasza na 32. Finał WOŚP w Mielcu. Znamy plan tego wydarzenia [WIDEO]

W Mielcu już ruszyły WOŚP-owe licytacje. Wystawione gadżety robią wrażenie

Dokładnie za tydzień w Mielcu znów zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dumnym patronem 32. Finału WOŚP jest nasz portal – mieleclokalnie.pl. 

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grać w Mielcu będzie dwa dni. W sobotę (27.01) imprezy odbędą się w Galerii Navigator.

32. Finał WOŚP

Wszystko rozpocznie się o godz. 10.45. Wystąpią tam między innymi: grupy wokalne Kameleon i Summer Voice, Michał Stochel (akordeon), karatecy, tancerze, przedszkolaki, kapela „Lasowiackie Baby” i zespół Econ z Połańca.

W niedzielę orkiestrowe imprezy odbywać się będą w Samorządowym Centrum Kultury. Start o godz. 11. Zaprezentują się: grupa tańca bojowego z Ukrainy, Zespół Pieśni Tańca „Rzeszowiacy”, karatecy, grupy Lorum i Jazz Station, Big Mielec Band, a także Janek Szynal z zespołem.

W programie 32. Finału WOŚP w Mielcu także: pokazy, gry, zabawy, warsztaty, stoiska i giełda książki. Odbędzie się również Bieg „Policz się z cukrzycą”. Oczywiście nie zabraknie aukcji i licytacji. Na zakończenie na Placu Armii Krajowej rozbłyśnie „światełko do nieba”.

Zobacz plakat

Płuca po pandemii

Sztab 32. Finału WOŚP w Mielcu zakończył już rejestrację wolontariuszy. Wiadomo, że będzie ich 140. Będą to głównie młodzi ludzie, którzy będą kwestować na rzecz Orkiestry.

W tym roku pieniądze mają trafić na zakup szpitalnego sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc.

Już teraz na terenie Mielca funkcjonuje 25. firmowych puszek stacjonarnych założonych przez firmy, instytucje, szkoły i sklepy.

Poza wolontariuszami kwestującymi w terenie w sztabie pracują też osoby, które zaangażowane są w sekcjach organizujących finał.

Są to sekcje: dekoracyjno-techniczna, logistyczna, medialna i licząca. Jest to około 40 osób, głównie harcerzy i instruktorów ZHP Mielec.

Jurek Owsiak zaprasza
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.