Harcerz, regionalista, socjolog, happener. Poznajcie nowego radnego Mielca

Marek Zalotyński (PiS), mielecki harcerz i regionalista, działacz organizacji patriotycznych; został nowym radnym miejskim. Zastąpił on Fryderyka Kapinosa, który został posłem  Na ostatniej sesji rady Zalotyński złożył on uroczyste ślubowanie. Będzie pracował w dwóch miejskich komisjach: Oświaty i Kultury oraz Budownictwa i Gospodarki Komunalnej.   
Nowy radny urodził się 4 lutego 1970 r. w Mielcu. Ukończył Technikum Mechanicznego w Mielcu (profil – budowa płatowców), maturę zdał w 1990 r. Następnie pracował w Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnej MARR. Od 1994 r. jest zatrudniony w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

W 2007 r. ukończył studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i uzyskał tytuł magistra socjologii. Od 1989 r. pełni funkcję instruktora harcerskiego. Jest organizatorem obozów, zimowisk i biwaków harcerskich. W latach 2003-06 pełnił funkcję komendanta Podkarpackiej Chorągwi Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.  Był jednym z inicjatorów wmurowania Ziemi Katyńskiej w Ścianę Katyńską, a także współorganizatorem happeningów „Odbicie więźniów z więzienia przez Jędrusiów” i „Przyjazd Piłsudskiego do Mielca” oraz wystawy mieleckiego harcerstwa niepokornego.
 W 2014 r. został wybrany do Rady Miasta, gdzie przez cztery lata pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury. W latach 2015-2018 był członkiem Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej . W tym roku wyróżniono go Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.