Fałszywy pracownik socjalny oszukał 70-latka

Policja szuka świadków oszustwa przy Solskiego 6

Mieszkaniec ulicy Kusocińskiego stracił kilkanaście tysięcy złotych. Okradł go fałszywy pracownik socjalny.

Mieleccy policjanci prowadzą czynności w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, który podając się za pracownika socjalnego okradł 70-latka..
Do zdarzenia doszło ponad tydzień temu, w środę (01.09). Około godziny 8, do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Kusocińskiego zapukał mężczyzna.

Po tym, jak podał się za pracownika pomocy społecznej, został wpuszczony do środka. 70-letni właściciel lokalu, mimo że nie korzysta z pomocy socjalnej, na prośbę nieznajomego udał się do innego pokoju po dowód osobisty.

Ten moment wykorzystał fałszywy pracownik socjalny i ukradł 70-latkowi kilkanaście tysięcy złotych.

Mimo wielu apeli policjantów, osoby starsze wciąż padają ofiarami oszustów i złodziei. Przestępcy mają na to wiele sposobów i pomysłów.

Mundurowi przypominają o konieczności rozmowy z osobami starszymi na temat ostrożności wobec nieznajomych. Apelują też o czujność sąsiedzką.
O niepokojących sytuacjach można informować policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.