Dziś w Mielcu planują opryski przeciwko kleszczom

Dziś w Mielcu planują opryski przeciwko kleszczom

Dziś (06.08) w Mielcu ma odbyć się akcja oprysków przeciwko kleszczom. Wśród miejsc przeznaczonych do dezynfekcji są głównie parki miejskie i tereny zielone. Magistrat apeluje do mieszkańców o unikanie tych miejsc w godzinach wieczornych i nocnych.

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie mózgu, borelioza czy anaplazmoza to jedynie część poważnych chorób, którymi można zarazić się dzięki kleszczom. Na wzmożoną aktywność tych niewielkich, ale groźnych pajęczaków skarży się wiele osób.
Stop kleszczom

Stąd decyzja magistratu o przeprowadzeniu oprysków. Akcja uzależniona będzie jednak od warunków atmosferycznych. W razie deszczu, dezynsekcja przeniesiona zostanie na inny termin.

Tu mają pryskać:

Kleszcze są w tym roku wyjątkowo uciążliwe. Jak możemy chronić się przed tymi owadami? Przede wszystkim zachowajmy ostrożność podczas spacerów w parkach i lasach. Warto wybrać odpowiednie ubranie utrudniające pasożytom dostęp do ciała. To może pomóc nam w pozbyciu się tych owadów.
Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów odstraszających kleszcze. Pamiętajmy, żeby powrocie do domu obejrzeć dokładnie całe ciało.

Kleszcze najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie – na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych).
O Mielec Lokalnie 3089 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.