Darmowe linie autobusowe?
Mielec chce skorzystać z doświadczenia Żor, które jako pierwsze miasto w Polsce uruchomiło darmowe linie autobusowe, i wprowadzić takie rozwiązanie także na swoim terenie.
Wprowadzenie darmowych kursów autobusowych jest jednym z elementów projektu poprawy jakości transportu publicznego w Mielcu. Niedawno miasto pozyskało ok. 30 mln zł dotacji unijnej na zakup 14 niskoemisyjnych autobusów i przebudowę infrastruktury (m.in. budowa parkingu przy dworcu autobusowym,  pętla komunikacyjna na ul. Szarych Szeregów i wydłużenie ulicy Powstańców Warszawy).
Magistrat pracuje też nad dostosowaniem ilości i układu linii oraz częstotliwości kursów autobusów do aktualnych potrzeb miasta i jego mieszkańców. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie bezpłatnych autobusów. Plany związane z bezpłatną komunikacją i nową polityką parkingową w Mielcu zostały ocenione i przyjęte pozytywnie przez firmy, które funkcjonują na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Podobne nastroje panują wśród osób zatrudnionych w strefowych fabrykach. Wskazują na to ankiety. Ponad 60 procent pytanych pracowników strefy zapowiedziało, że po wprowadzeniu bezpłatnego transportu publicznego przesiądą się z samochodów osobowych do miejskich autobusów.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.