Darmowe linie autobusowe?Mielec chce skorzystać z doświadczenia Żor, które jako pierwsze miasto w Polsce uruchomiło darmowe linie autobusowe, i wprowadzić takie rozwiązanie także na swoim terenie.
Wprowadzenie darmowych kursów autobusowych jest jednym z elementów projektu poprawy jakości transportu publicznego w Mielcu. Niedawno miasto pozyskało ok. 30 mln zł dotacji unijnej na zakup 14 niskoemisyjnych autobusów i przebudowę infrastruktury (m.in. budowa parkingu przy dworcu autobusowym,  pętla komunikacyjna na ul. Szarych Szeregów i wydłużenie ulicy Powstańców Warszawy).
Magistrat pracuje też nad dostosowaniem ilości i układu linii oraz częstotliwości kursów autobusów do aktualnych potrzeb miasta i jego mieszkańców. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie bezpłatnych autobusów. Plany związane z bezpłatną komunikacją i nową polityką parkingową w Mielcu zostały ocenione i przyjęte pozytywnie przez firmy, które funkcjonują na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Podobne nastroje panują wśród osób zatrudnionych w strefowych fabrykach. Wskazują na to ankiety. Ponad 60 procent pytanych pracowników strefy zapowiedziało, że po wprowadzeniu bezpłatnego transportu publicznego przesiądą się z samochodów osobowych do miejskich autobusów.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.