Czy w Mielcu uruchomiona zostanie miejska komunikacja kolejowa?
Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 w Mielcu nabiera tempa. Ostatnio pojawił się pomysł, aby poz zakończeniu inwestycji uruchomić miejską komunikację na torach.  Chodzi o szynobusy, które kursowałyby na terenie Mielca, odciążając w ten sposób autobusy MKS.

Apeluje o to radny miejski, Zdzisław Nowakowski (Nasz Mielec): – Generalnie rzecz w tym, żebyśmy wspólnie porozmawiali na temat lokalizacji przystanków i przejazdów kolejowych na terenie Mielca. Być może warto rozważyć wsparcie naszej komunikacji miejskiej szynobusami, które jeździłyby w jednym i drugim kierunku Mielca. Temat o tyle jest pilny, że rewitalizacji naszej kolei trwa. W związku z tym jeśli szybko nie zareagujemy, to potem możemy być spóźnieni – przekonuje radny Nowakowski. Jego propozycja najprawdopodobniej będzie rozważana na najbliższej sesji Rady Miasta.
Rewitalizacja linii nr 25 polega m.in. na przebudowie 32 km torów oraz modernizacji peronów w: Mielcu, Rzochowie, Wojsławiu, Pustkowie, Rzemieniu, Przecławiu, Dąbiu, Kochanówce i Pustyni. Generalny remont dotknie też 40 przejazdów kolejowych. Ponadto w Mielcu powstaną dwa przejścia podziemne. Jedno z nich połączy ul. Drzewieckiego i Jagiellończyka. Koszt przedsięwzięcia przekroczy 270 mln zł.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.