Czy to już KORONA-HISTERIA? Szpital i DPS zamknięte dla osób z zewnątrz

Szpital Specjalistyczny w Mielcu ogłosił właśnie całkowity zakaz odwiedzin pacjentów we wszystkich swoich oddziałach. To samo stało się w Domu Pomocy Społecznej. Działanie to ma związek z dyrektywami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w sprawie ochrony pacjentów lecznicy i pensjonariuszy DPS, czyli seniorów, przed koronawirusem.

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej przebywa 155 osób i wszystkie czują się dobrze. U żadnego z nich nie stwierdzono u nich objawów symptomatycznych dla koronawirusa.
Zakaźny gotowy

Renata Lazur, dyrektor placówki, mówi, że w DPS od dłuższego czasu stosuje się „prewencyjne filtrowanie” osób z zewnątrz, pytając je, czy  wróciły z terenów objętych wirusem, i jaki jest ich stan zdrowia. W wydanej w czwartek (5.03) decyzji Sanepid wezwał DPS do ograniczenia kontaktów osób z zewnątrz do minimum, co też się stało, gwarantującego jednak poprawne funkcjonowanie placówki

Całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich oddziałach ogłosiła  dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. – Jesteśmy przygotowani na leczenie koronawirusa. Oddział jest podzielony na parter i piętro. Mamy odpowiednie izolatki. Obecnie cały parter jest przeznaczony tylko i wyłącznie pod ewentualne osoby z zakażeniem tego rodzaju wirusa – zapewnia Józef Sznajder, ordynator oddziału zakaźnego.

Strażacy pomogą

W środę (04.03) przed szpitalem odbyły się ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej i personelu lecznicy. Rozstawili oni namioty pneumatyczne, które mogą  posłużyć do przygotowania pomieszczeń do wstępnej selekcji potencjalnych zainfekowanych osób, gdzie zajmować się nimi będą lekarze. – Konstrukcja takiego namiotu jest bardzo lekka, bo można go bardzo szybko przenieść. Posiada on własne oświetlenie, a także ogrzewanie – zaznaczył Łukasz Kapinos komendant PSP w Mielcu.
Koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, czyli poprzez kaszel, kichanie oraz podczas mówienia. Dlatego należy zachowywać bezpieczną odległość (metr) podczas rozmowy jednej osoby od drugiej, dbać o higienę osobistą (dokładne mycie rąk) oraz unikać dużych skupisk ludzi. Pośrednio możemy zarazić się poprzez dotykanie powierzchni płaskich, na których są wydzieliny lub wydaliny chorego. Maseczki przeciwwirusowe nosić powinny przede wszystkim osoby chore.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.