Co z ujęciem ze studni głębinowych?
Wydłużają się przygotowania do budowy ujęcia wody na terenach leśnych przy drodze w stronę Kolbuszowej. Właśnie tam powstać 15 studni o głębokości 45 metrów. Ma być z nich zbierana woda i przetłaczana rurociągiem do Mielca, a tam rozprowadzana dalej istniejącymi już wodociągami.

Wydajność  studni ma wynosić 40-50 metrów sześciennych/godzinę. Co istotne, jakość wody ma być nieporównywalnie lepsza od obecnej.
Wiceprezydent Tadeusz Siemek poinformował, że w połowie tego roku miasto będzie składać wniosek o dofinansowanie unijne przebudowy gospodarki wodno-ściekowej, w tym budowy ujęcia wody. Kiedy inwestycja może stać się faktem? – Realny termin to za półtora roku, może dwa lata – odpowiadał Siemek. – Czekamy na zmiany planów miejscowych tych terenów. Dopiero wtedy możemy występować o stosowne decyzje administracyjne – dodał wiceprezydent.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.