Co z mieleckim przytuliskiem dla bezdomnych psów i kotów?
Waży się przyszłość schroniska dla bezdomnych psów i kotów przy ulicy Targowej w Mielcu. Placówka ta jest pod zarządem Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych. Pojawił się jednak pomysł, który mówi o przekazaniu przytuliska jednemu ze stowarzyszeń.

Jednym z argumentów na tak jest to, że ZUOK jako spółka wystawia miastu faktury. Z 400 tys. zł, które co roku magistrat przeznacza na przytulisko, aż 90 tys. zł stanowi podatek VAT.

Ta sytuacja nie pozwala nam przejść wokół tego tematu obojętnie – komentował Bogdan Bieniek, przewodniczący Rady Miasta. – Chodzi o to, żebyśmy się zapoznali z aktualnym stanem funkcjonowania schroniska,  po to, by wrócić do rozmowy o tym, czy placówka ta zostanie przy ZUOK czy nie.
Zarządcą przytuliska było już kiedyś stowarzyszenie, a dokładniej Mieleckie Towarzystwo Ochrony Zwierząt. Jednak 7 lat temu placówkę tę przejęło miasto. Wcześniej jednak schronisko zamknął powiatowy lekarz weterynarii, tłumacząc, że zwierzęta gnieżdżą się na zbyt małej przestrzeni.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.