Będą bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

Wszystko wskazuje, że wkrótce w Mielcu ruszy program bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom. Według szacunków z tej usługi w tym roku może skorzystać około 430 maluchów w przedziale od 24 do 36 miesiąca życia. Co istotne, jest zabezpieczenie finansowe. W tegorocznym budżecie miasta na ten cel zabezpieczono 110 tys. zł

– Projekt uchwały w tej sprawie jest już przygotowany. Jeśli uzyska on akceptację Rady Miejska, będziemy mogli wydatkować środki na ten cel – zaznacza prezydent Daniel Kozdęba. – Myślę, że wszystkie działania, które pomagają małym dzieciom, które mają wpływ na ich zdrowie, powinniśmy wspierać w jak największym zakresie – dodaje.

Pneumokoki to jedne z najbardziej agresywnych bakterii. Wywołują one m.in.: zapalenie opon mózgowych i rdzenia kręgowego, które może prowadzić do śpiączki i śmierci, a także ślepoty lub paraliżu, zapalenia ucha środkowego oraz sepsy, czyli niebezpiecznego zakażenia krwi. Infekcje te mogą prowadzić do powikłań, w tym do niepełnosprawności umysłowej, niedosłuchu, zaburzenia widzenia lub niedowładu kończyn.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.