Wieża z Maryją, czyli medialny lincz na mieleckim PiS

Burza wokół planów budowy na Górze Cyranowskiej w Mielcu wieży widokowej, której uwieńczeniem ma być czterometrowa figura Maryi, stała się okazją do medialnego linczowania radnych PiS, którzy w komplecie mieliby stać za tą inwestycją.

Tezę, że za wieżą stoją mieleckie środowiska katolickie, jakby na przekór ogólnemu przekazowi, stawiał w swych publikacjach dziennikarz podkarpackich Super Nowości, Paweł Galek. Napisał o tym również na Facebooku, komentując „rewelacje” TVN.

Spotkało się to z reakcją działaczy Obywatelskiego Mielca, którzy sprzeciwiają się budowie wieży: – Klub radnych PiS oficjalnie zgłosił ten projekt ponad rok temu jako pozycja budżetowa – napisał Mikołaj Skrzypiec. – Jeżeli już, jest to inicjatywa pewnych środowisk katolickich związanych z radnym PiS Józefem Stalą – ironizował.

Pod postem redaktora Galka napisał również inny działacz OM, Krzysztof Tańcula: – Mamy nagrania komisji z wypowiedziami pana radnego Stali, jak to sobie planuje, wybiera, pilnuje swojej wizji. Żadnych „środowisk katolickich” nie ściągano – zaznaczył.
Tymczasem w mediach pojawił się list poparcia dla budowy wieży, które podpisało ok. 30 osób związanych ze stowarzyszeniami i organizacjami katolickimi: – Prosimy o jak najszybsze przystąpienie do jego realizacji na chwałę Bożą – czytamy w piśmie.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Na chwałę Bożą to się modli w domu w ciszy i zadumie A figury stawia się dla poklasku łamiąc przykazania .Mówiąc krótko organizacje katolickie chcą wymusić budowę „złotego cielca”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.