W Mielcu brakuje lekarzy
Mielczanie skarżą się na deficyt lekarzy specjalistów w przychodniach. Doświadczają tego m.in. mieszkańcy osiedla Rzochów. – Od dłuższego czasu nie działa tam ośrodek zdrowia, ponieważ pani doktor, niestety, nie może już tam przyjmować – oświadczył radny miejski, Grzegorz Ziomek.

Próbowałem odbyć pięć rozmów w tej sprawie z różnymi lekarzami rodzinnymi. Bez skutku. Proszę o pomoc – apelował Ziomek na forum Rady Miasta. Ludzie narzekają również na długie kolejki w przychodniach specjalistycznych, najbardziej w diabetologicznej i okulistycznej. Jest tak źle, że radna Urszula Malińska zaapelowała do władz miasta i powiatu o zorganizowanie okrągłego stołu w tej sprawie.
Wielokrotnie rozmawiałem o tym z panem starostą – odpowiedział prezydent Jacek Wiśniewski. – On przychyla się do naszych wniosków. Problem w tym, że nie ma lekarzy. To jest całe nieszczęście.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.