Urząd Miasta nie chce być kojarzony z Kronospanem? Prezydent interweniuje
Wygląda na to, że Urząd Miasta w Mielcu nie chce być kojarzony z firmą Kronospan. Świadczą o tym ostatnie działania prezydenta Jacka Wiśniewskiego.

Otóż zwrócił się on do organizatorów Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Mielcu o usunięcie z materiałów promocyjnych tego przedsięwzięcia herbu i patronatu magistratu, które – jak twierdzi – znalazły się tam bez jego zgody. Nie bez znaczenia jest fakt, że znaki miasta były w sąsiedztwie logo firmy Kronospan, którą większość mieszkańców oskarża o zatruwania powietrza.
Jacek Wiśniewski pisze list

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny, który prowadzi rzeszowska Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, co roku prowadzi rekrutacje w Mielcu.

Wśród partnerów projektu są m.in. Urząd Miasta i… firma Kronospan. Takie sąsiedztwo najwyraźniej nie odpowiada prezydentowi, bo zażądał usunięcie znaków Mielca, choć oficjalnym powodem, jaki podał, było niewyrażenie zgody na to. Napisał o tym w liście do Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.
„Jedynym organem udzielającym patronatu jest prezydent, do którego nie zwracaliście się państwo o współpracę w tym zakresie – czytamy w piśmie prezydenta. – Wykorzystanie herbu miasta bez takiej zgody jest naruszeniem uchwały Rady Miasta. W związku z tym proszę o  usunięcie wszystkich informacji elektronicznych i drukowanych wykorzystujących symbolikę i patronat Urzędu Miasta”.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.