Trener Gąsior: – Musimy tworzyć zespół. Tu był problem

Trener Gąsior: - Musimy tworzyć zespół. Tu był problem

Dziś odbyła się konferencja prasowa trenera Włodzimierza Gąsiora, który w poniedziałek (12.04) niespodziewanie zastąpił Leszka Ojrzyńskiego.

Trener Gąsior odpowiadał na pytania dotyczące jutrzejszego (18.04) meczu Stali Mielec z Zagłębiem Lubin. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 12:30.
Poza Jonathanem De Amo i Albinem Granlundem, wszyscy nasi piłkarze są właściwie do dyspozycji. Oczywiście po kwarantannie są Maciej Jankowski i Petteri Forsell. Obaj już trenują. W porównaniu do ostatniego meczu mogą być dwa lub trzy zmiany w składzie na newralgicznych pozycjach – zaznaczył Włodzimierz Gąsior.

Musimy grać skutecznie we wszystkich formacjach, począwszy od własnej bramki poprzez obronę, pomoc i atak. Natomiast jeśli chodzi o zdobywanie bramek, to konieczne są zdyscyplinowanie i koncentracja pod bramką rywali. Jeśli te warunki zostaną spełnione, sądzę, że doczekamy się bramek dla Stali.

Jestem tu trenerem od kilku dni, w tak krótkim czasie niewiele można zmienić. Tym bardziej, że jesteśmy przed bardzo ważnym meczem. Dlatego też nie zmieniłem systemu treningów, które ustalił poprzedni trener. Staram się natomiast poprawić jakość wykonywania treści treningowej. Wydaje mi się, że z dnia na dzień jest coraz lepiej.
Piłkarze muszą tworzyć zespół w szatni i poza nią. W tej materii jest największy problem. Jeśli to uda się osiągnąć, to w każdym meczu powinniśmy grać coraz lepiej – zapewnił Gąsior.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.