To ma być pierwsza szkoła średnia w Mielcu z myślą o niepełnosprawnych
I Liceum Ogólnokształcące będzie pierwszą szkołą średnią w Mielcu, która będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stanie się tak po planowanym generalnym remoncie.

Inwestycję realizować będzie mieleckie starostwo. – Myślę, że potrwa to dwa lata, gdyż remont liceum z oczywistych powodów nie może być prowadzony w trakcie roku szkolnego. Prace budowlane muszą odbywać się tam w czasie wakacyjnym – tłumaczy starosta Zbigniew Tymuła. –Wiadomo, że placówka ta od 1 września 2019 r. będzie napełniona bardzo, ale myślę, że spokojnie damy radę – dodaje.
W planach starostwa jest m.in.: rozbudowa budynku liceum o platformę zewnętrzną, budowa podjazdu oraz przebudowa głównego wejścia. Będzie również modernizacja części obiektu w zespole higieniczno-sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
– Nie mamy pod swoim zarządem szkoły przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W związku z tym podjęliśmy działanie, żeby przy tym liceum, a może potem przy kolejnych naszych szkołach, powstała taka specjalistyczna winda – mówi starosta. – Będziemy ubiegać się o dotację na ten cel z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.