Sylwester znowu na Placu Armii Krajowej, ale z mappingiem zamiast fajerwerków

Mielczanie, jak co roku, przywitają Nowy Rok na Placu Armii Krajowej. Po raz pierwszy jednak, zamiast fajerwerków, będzie mapping, czyli projekcja multimedialna. Zabawa „pod chmurką” rozpocznie się we wtorek (31.12) o godzinie 22, a zakończy około godz. 2.
W noc sylwestrową mieszkańcy będą mogli liczyć na zabawę pod wodzą didżeja i wodzireja. Tuż przed północą życzenia mieszkańcom złoży prezydent Jacek Wiśniewski. Tradycyjnie, na zakończenie świętowania odbędzie się tzw. konkurs butelkowy. Wśród osób które oddadzą butelkę po szampanie (lub innym napoju) do specjalnego pojemnika rozlosowane nagrody i upominki.

Iluminacja na SCK

Po raz pierwszy podczas sylwestrowej zabawy na Placu Armii Krajowej nie będzie pokazu pirotechnicznego. Zamiast tego będzie można zobaczyć pokaz mappingu – projekcję multimedialną. Iluminacja 3D wyświetlana będzie o północy na budynku Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. W przygotowanej specjalnie dla Mielca animacji będzie można zobaczyć elementy bezpośrednio kojarzące się z naszym miastem. Będzie bez dymu i huku, ale równie efektownie.
Mapping jest coraz bardziej popularny. Coraz więcej miast decyduje się na rezygnację z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni i stawia właśnie na projekcję multimedialną – mówi prezydent. – Rok temu mieliśmy wiele sygnałów, aby jednak zrezygnować z fajerwerków podczas powitania Nowego Roku, gdyż są one sporą uciążliwością dla zwierząt i nie tylko dla nich. Mam nadzieję, że nasza propozycja przypadnie do gustu mieszkańcom. Będzie to nowość, dlatego jesteśmy ciekawi jak zostanie odebrana.

A tak było rok temu
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.