Stal wygrała ze Smółką

Piłkarze Stali Mielec, po trzech meczach bez wygranej,  wywalczyli trzy punkty Zrobili to na wyjeździe i z Chojniczanką Chojnice, którą prowadzi były trener FKS, Zbigniew Smółka (na zdjęciu). Zwycięstwo więc smakuje podwójnie. Oba gole dla gości zdobył Mateusz Mak. 
Od początku sobotniego (09.11) meczu było widać, komu zależy na zwycięstwie. Okazję do strzelenia goli mieli kolejno Grzegorz Tomasiewicz i Krystian Getinger. Niestety, zabrakło skuteczności. Z czasem pozornie spotkanie się wyrównało. Pozornie, bo to goście zadawali decydujące ciosy.

Teraz z Wartą Poznań

W 40 minucie po szybkiej kontrze gola zdobył Mateusz Mak. Ten sam zawodnik płaskim strzałem ustalił wynik na 0:2 pięć minut przed końcem spotkania. Bezcenne trzy punkty stały się faktem.

W następnej kolejce, w niedzielę (17.11) mielecka Stal zagra w Grodzisku Wielkopolskim z liderem tabeli Fortuna I Ligi, Wartą Poznań. Początek tego meczu już o godzinie 12:40.

16. kolejka Fortuna 1 Liga, sobota, 9 listopad
Chojniczanka ChojniceStal Mielec 0:2 (Mak 40’, 85’)
FKS: Damian Primel – Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić (87′ Adrian Paluchowski), Mateusz Mak (88′ Wojciech Lisowski), Szymon Stasik, Josip Soljic (73′ Lukas Bielak), Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger.
O Mielec Lokalnie 3090 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.