Stal wygrała ze Smółką

Piłkarze Stali Mielec, po trzech meczach bez wygranej,  wywalczyli trzy punkty Zrobili to na wyjeździe i z Chojniczanką Chojnice, którą prowadzi były trener FKS, Zbigniew Smółka (na zdjęciu). Zwycięstwo więc smakuje podwójnie. Oba gole dla gości zdobył Mateusz Mak.

Od początku sobotniego (09.11) meczu było widać, komu zależy na zwycięstwie. Okazję do strzelenia goli mieli kolejno Grzegorz Tomasiewicz i Krystian Getinger. Niestety, zabrakło skuteczności. Z czasem pozornie spotkanie się wyrównało. Pozornie, bo to goście zadawali decydujące ciosy.

Teraz z Wartą Poznań

W 40 minucie po szybkiej kontrze gola zdobył Mateusz Mak. Ten sam zawodnik płaskim strzałem ustalił wynik na 0:2 pięć minut przed końcem spotkania. Bezcenne trzy punkty stały się faktem.

W następnej kolejce, w niedzielę (17.11) mielecka Stal zagra w Grodzisku Wielkopolskim z liderem tabeli Fortuna I Ligi, Wartą Poznań. Początek tego meczu już o godzinie 12:40.