Skowrońska Ziomek przegrała w sądzie z burmistrzem
Bareja wiecznie żywy. Sprzedali działkę razem z... drogą
Monika Skowrońska-Ziomek.

W Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu zakończyło się postępowanie, które przeciwko burmistrz Przecławia, Renacie Siembab wytoczyła Monika Skowrońska Ziomek (na zdjęciu),  przewodnicząca Rady Miejskiej,

Chodzi o sprawę sprzedaży budynku po szkole w Wylowie wraz z… częścią drogi gminnej.
Doszło do tego w 2015 roku. Transakcji dokonała ówczesna prezes Spółki Gminnej „Dwa Brzegi”, Monika Skowrońska Ziomek, dziś przewodnicząca Rady Miejskiej w Przecławiu, na co dzień  naczelnik Wydziału Dróg, Transportu, Energetyki i Działalności Gospodarczej w Urzędzie Miasta w Mielcu.

Lista zarzutów pod adresem byłej prezes spółki, które wyliczyła burmistrz Renata Siembab, była długa:

– Są uchybienia prawne na etapie sprzedaży tej szkoły. Jest to zaniżona wartość przy pierwszym przetargu w stosunku do operatu, co jest niedopuszczalne. Nie zadbano o to, żeby przed sprzedażą wyłączyć kawałek drogi i przekazać ją do mienia naszej gminy – zaznaczyła.

Monika Skowrońska Ziomek nie miała i nie ma sobie nic do zarzucenia. Uważa, że cała procedura została przeprowadzona zgodnie z prawem. Dlaczego przed sprzedażą nie wydzieliła drogi?

– Nie zwróciliśmy na to uwagi, że jest potrzeba, żeby tę działkę wydzielać. Trudno mi dziś powiedzieć, czy by się dało, czy nie – mówiła.
Oświadczyła, że treści, które wypowiedziała burmistrz, są manipulacją. Zaznaczyła, że odbiera je jako atak personalny. Oświadczyła, że celem tego wszystkiego jest poniżenie jej w oczach opinii publicznej.

Jak się okazało, nie rzucała słów na wiatr, bo skierowała do sądu pozew cywilny przeciw burmistrz o ochronę dóbr osobistych. Dziś znamy jego rozstrzygnięcie. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przecławiu odczytała go Renata Siembab:

– Pragnę poinformować państwa radnych i mieszkańców naszej gminy, iż 27 września b.r. zapadło rozstrzygnięcie w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu z powództwa cywilnego Moniki Skowrońskiej Ziomek przeciwko Renacie Siembab o ochronę dóbr osobistych (…) Powództwo zostało oddalone w całości i zasądzono od powódki koszty postępowania w wysokości 720 zł na rzecz pozwanej – oświadczyła burmistrz.
– Powództwo zostało oddalone, niemniej jednak wyrok w tej chwili jest jeszcze nieprawomocny – dopowiedziała Monika Skowrońska Ziomek.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.