Setki metrów sześciennych betonu w miejscu przyszłej hali sportowej
Ponad 1200 kilkumetrowych kolumn (7-10 metrów) betonowych wzmocni grunt, na którym wybudowana zostanie nowa mielecka hala widowiskowo-sportowa. Decyzja o tym zapadła po przeanalizowaniu przez inwestora warunków gruntowo-wodnych i przewidywanych obciążeń związanych z budowlą. Prace z tym związane mają potrwać trzy miesiące.

Cała operacja ma wzmocnić podłoże pod fundamenty obiektu, którego koszt przekracza 136 mln zł. W sumie pod ziemią znajdzie się 900 metrów sześciennych betonu konstrukcyjnego.

Nowa hala sportowa ma być gotowa za dwa lata. Główna arena tego budynku dedykowana będzie dyscyplinom zespołowym. Będą tam trybuny na 3023 widzów, a obok: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich, a także niewielka sala rozgrzewkowa. Na część basenową hali, której powierzchnia wyniesie około 1520 metrów kwadratowych, składać się będą trzy niecki ze stali nierdzewnej.
Hala będzie wykorzystywana także do np. koncertów czy pokazów. W związku z tym będzie możliwość bezpośredniego wjazdu na arenę główną samochodów dostawczych o masie do 3,5 t. W otoczeniu budynku, oprócz parkingów, zaprojektowano elementy małej architektury i zieleń, na dachu przewidziano miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Wszyscy wiedzieli, że ten teren to ciąg dalszy Górki Cyranowskiej i jest tam kurzawka.
    Błędem było rozpoczęcie budowy w starym miejscu. No cóż jeszcze do końca budowy na pewno będzie wiele niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.