„Polska wydawała im się rajem” – TVP o repatriantach w Mielcu

O rodzinie Rowbelów, potomkach polskich zesłańców z Kazachstanu, którzy znaleźli swój nowy dom w Mielcu, coraz głośniej na Podkarpaciu. My pisaliśmy o nich TUTAJ. Materiał o repatriantach w niedzielę (24.07) wyemitowała TVP Rzeszów. Oto jego fragmenty:

Polska wydawała im się rajem na ziemi. Walentyna zna biegle niemiecki i angielski. Walentyn jest trenerem hokeja. Ich synowie studiują w Lublinie i Wrocławiu. Do Mielca trafili dzięki wsparciu dobrych ludzi. Mieszkanie podarowała im rodzina Maksymiliana Fijałkowskiego – wymaga jednak gruntownego remontu. Udało się też zdobyć dla nich promesy pracy. To były niezbędne warunki, żeby dostać status repatrianta i zamieszkać w Mielcu. Teraz Rowbelowie oswajają się z nową rzeczywistością. Muszą wyrobić dowody osobiste, zameldować się i pokonać wiele biurokratycznych przeszkód. Wciąż boją się o przyszłość choć jak przyznają Mielec przyjął ich jak swoich.

Cały materiał TVP Rzeszów można zobaczyć TUTAJ.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.