Pobili Rekord Guinnessa

Próba bicia Rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, w której brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim, zakończyła się sukcesem. Z Anglii dotarła  wiadomość, że ich wyczyn został uznany za nowy Rekord Guinnessa.

Dotychczas najlepsi w tej kategorii byli Chińczycy. Ich rekord wynosił 6334 uczestników. Tymczasem 6 listopada ubiegłego roku w polskich podstawówkach w 148 różnych miejscowościach w przygotowaniu zdrowego śniadania wzięło udział 6778 uczniów z klas 0-III, w tym 45 dzieci z Radomyśla Wlk.  W ramach bicia rekordu uczniowie przygotowali: twarożek z warzywami, kanapki z wędliną, serem i warzywami oraz owocowe szaszłyki. Koordynatorką akcji w Radomyślu Wlk. była nauczycielka, Beata Popielarz.

Dokumentacja z przebiegu tego wydarzenia trafiła do Komisji Rekordów Guinnessa w Wielkiej Brytanii, która dokonała szczegółowej i co istotne – pozytywnej weryfikacji. Radość i duma małych rekordzistów w chwili ogłoszenia informacji przez dyrektor radomyskiej szkoły, Małgorzatę Labak i po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów była ogromna…

To nie jedyny Rekord Guinnessa pobity w gminie Radomyśl Wlk. Podczas Podkarpackiego Dnia Wędliniarza w 2014 r. wykonana została bowiem najdłuższa na świecie kaszanka.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.