Organizacja ruchu i parkowanie w Dniu Wszystkich Świętych na terenie powiatu
Dziś (01.11) zmotoryzowani mieszkańcy, jak co roku, przyjadą na groby swoich bliskich na cmentarzach na terenie powiatu mieleckiego. Ważne więc, żeby wiedzieć, jakie będą zmiany w organizacji ruchu drogowego i gdzie zorganizowane zostaną parkingi.

Cmentarz Komunalny w Mielcu

Wjazd na cmentarz ulicą Królowej Jadwigi, która będzie drogą jednokierunkową – wyjazd obwodnicą w kierunku ulicy Wolności i miejscowości Szydłowiec. Na obwodnicy na odcinku od ul. Wolności do skrzyżowania z drogą Szydłowca będą obowiązywały: ograniczenie prędkości do 30 km/h, zakaz wyprzedzania oraz zakaz skrętu w ul. Królowej Jadwigi. Autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy taxi poruszać się będą ul. Królowej Jadwigi w kierunku do ul. Partyzantów, mimo zakazu wjazdu w tą ulicę.
Parking główny znajduje się przy cmentarzu. Dodatkowe miejsca postojowe przewidziane są na obwodnicy w rejonie nekropolii. Zaleca się z korzystania z darmowej w tym dniu komunikacji miejskiej. Wyjazd z parkingów będzie się odbywał obwodnicą w kierunku miejscowości Szydłowiec i ul. Wolności. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdować się będą przed bramami głównymi

Cmentarz Parafialny przy ul. Sienkiewicza w Mielcu

Parkingi główne znajdować się będą na ul. Głowackiego (stary dworzec) i przed sklepem Jysk przy ul. Sienkiewicza. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – przed bramami głównymi

Cmentarz Parafialny przy ul. Rzochowskiej w Mielcu

Na ul. Dębickiej w odległości po 500 m. od skrzyżowania z ul. Rzochowską, po obu stronach jezdni, obowiązywał będzie znak „zakaz zatrzymania”.
Parking główny znajduje się przy cmentarzu oraz na ul. Rzochowskiej. Miejsca dla osób niepełnosprawnych są przed bramami głównymi.

Cmentarz Parafialny w Chorzelowie

Na drodze powiatowej Mielec – Tuszów Narodowy, po obu stronach jezdni, zostaną ustawione znaki pionowe „zakaz zatrzymania się”.

Parkingi znajdują się przy kościele i cmentarzu oraz na drogach dojazdowych do posesji i działek. Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych – przed bramami głównymi.

Cmentarz Parafialny w Książnicach

Parkingi zlokalizowane są przy cmentarzu i po jednej stronie drogi powiatowej. Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych – przed bramami głównymi.

Cmentarz Parafialny w Radomyślu Wielkim

Na trasie od Rynku do ul. Wałowej obowiązywał będzie znak „zakaz zatrzymania”.

Parking główny znajduje się przed kościołem parafialnym, samochody można też stawiać na ul. Rynek i ul. Wałowej. Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – przed bramami głównymi.
Cmentarz Parafialny w Padwi Narodowej

Po prawej stronie jezdni drogi wojewódzkiej w kierunku Mielca obowiązuje znak „zakaz zatrzymania”.

Parkingi zlokalizowane są przy cmentarzu, przed kościołem oraz na ulicach dojazdowych do Rynku. Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych – przed bramami głównymi.

W przypadku pozostałych cmentarzy na terenie powiatu mieleckiego parkingi znajdują się przy nekropoliach. Przed każdą z nich mają być wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – przed bramami głównymi. Organizacja ruchu jest tam bez zmian.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.