Nie żyje Wiesław Kulikowski, wybitny mielecki poeta

Dziś (20.12) w nocy w Kliszowie doszło do tragedii. Samochód najechał na leżącego na jezdni 37-letniego pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Zmarł Wiesław Kulikowski, wybitny poeta związany z Mielcem. Jego twórczość charakteryzowała się liryzmem i metafizyką.
Urodził się w 1935 roku na Kresach, ale przez wiele lat mieszkał w Mielcu. Był autorem ponad dwudziestu tomików wierszy, należał do krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Wiesław Kulikowski związany był z Miejską Biblioteką Publiczną w Mielcu, gdzie organizowano spotkania autorskie, promocje tomików jego wierszy.

Zmarł w niedzielę (01.08) po długiej chorobie w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek (5.08) w Mielcu. Msza święta żałobna rozpocznie się o godzinie 13 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Ducha.

Nie żyje Wiesław Kulikowski, wybitny mielecki poeta
Wiesław Kulikowski (1935-2021).
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.