Mieleckie cmentarze zamknięte

Wspólną decyzją prezydenta Jacka Wiśniewskiego i proboszczów mieleckich parafii, od środy (08.04) do odwołania zamknięte zostają cmentarze komunalny i parafialny. Ma to związek z obowiązującym  stanem epidemii oraz ciągłym wzrostem zachorowalności na COVID-19.

Zakaz wstępu na mieleckie nekropolie nie dotyczy uczestników obrzędów związanych z pochówkiem zmarłych. Możliwe jest także dokonanie niezbędnych czynności poprzedzających pochówek. Dozwolony jest odbiór odpadów komunalnych z terenu cmentarza, a także wykonywanie czynności zawodowych, zadań służbowych lub pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonych na terenie  cmentarza.
Przypominamy, że decyzją rządu zaostrzeniu uległ zakaz wychodzenia z domów. Obecnie wyjście na zewnątrz dozwolone jest wyłącznie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego, jest to  na przykład wizyta u lekarza, dojazd do pracy bądź zaopatrzenie się w środki spożywcze lub farmaceutyczne.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.