MIELEC. Znęcał się nad ojcem

Sąd zastosował dwumiesięczny areszt wobec 57-letniego mężczyzny który znęcał się nad swym 81-letnim ojcem. Mieszkał z nim w jednym z domów jednorodzinnych w Mielcu.

Jak ustalono, sprawca od co najmniej pół roku używał wobec swojego rodzica przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut. Wspólne działania policjantów i prokuratury pozwoliły na odizolowanie sprawcy przestępstwa od pokrzywdzonego.

Mundurowi przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, tylko przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Nie jest to incydent jednorazowy.
Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych działań – przemoc się powtórzy. A więc jeśli wiesz, że komuś dzieje się krzywda, powiadom policję lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.