MIELEC. Jest decyzja. Ponad sto łóżek dla pacjentów szpitala z koronawirusem

Mielecki szpital w gronie najlepszych w Polsce

Do 110 zwiększona zostanie liczba łóżek w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu dla „pacjentów covidowych”. Taką decyzję podjął dziś (23.10) Zarząd Powiatu.

W hybrydowym posiedzeniu, za pomocą platformy internetowej w dyskusji uczestniczyło czterech członków Zarządu Powiatu plus dyrekcja Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Staroście Stanisławowi Lonczakowi na sali obrad towarzyszyli dyrektorzy szpitala i pogotowia.
Zaplanowano działania w dwóch horyzontach czasowych. W tym bliższym zdecydowano o utworzeniu dodatkowych 40 miejsc dla pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem. Konieczna będzie zmiana nie tylko w organizacji sal i rozlokowania sprzętu, ale także w pracy personelu medycznego. Zarząd Powiatu zobowiązał dyrekcję szpitala do wdrożenia wszystkich tych postanowień do 27 października.

Podobnie jak w całym kraju, również w Mielcu brakuje przeszkolonego personelu. O ile sytuacja będzie postępować, wprowadzane będą kolejne decyzje zmieniające funkcjonowanie szpitala.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.