Mąż Magdy Ogórek okradł mielecką uczelnię z ponad pół miliona złotych?

Mąż Magdy Ogórek, prezenterki TVP, Piotr M ma poważne problemy. Media donoszą, że został on oskarżony między innymi o to, że wyrządził szkodę Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy. Uczelnia ta ma również filię w Mielcu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Jak poinformował TVN24, Piotr M., były rektor szkół wyższych i były poseł SLD, a prywatnie mąż Magdy Ogórek, usłyszał pięć zarzutów dotyczących między innymi transferowania środków jednej ze szkół wyższych na inne konta i wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej ponad dwóch i pół miliona złotych.
– Pierwszy zarzut dotyczy działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Polegało ono na ukrywaniu składników majątkowych szkoły o wartości 218 tysięcy złotych zagrożonych zajęciem w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych – przekazał TVN24.

Piotrowi M. zarzucono także naruszenie praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla „poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem” oraz „nieuregulowanie obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne o wartości ponad 1 mln zł.

Kolejny zarzut – jak poinformowała stacja TVN24 – dotyczy „wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy złotych poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy”. Inny zarzut dotyczy „wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej kwoty 2,6 mln zł poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy”.

Powyższe przestępstwa zagrożone są karą powyżej ośmiu lat więzienia. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku. Piotr M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynówO Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.