Koronawirus: ponad 220 nowych zakażeń, w tym trzy w powiecie mieleckim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (29.03) o kolejnych 224 potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Czterech mężczyzn odeszło w: Raciborzu (82 l.), Tychach (72 l.), Myślenicach (89 l.) i Bytomiu (75 l.). Wszyscy oni mieli choroby współistniejące. Jak do tej pory liczba zakażonych koronawirusem 1862 osób, z których 22, niestety zmarło.

Resort zdrowia powiadomił dziś również o pięciu kolejnych zakażaniach na Podkarpaciu. Są to mieszkańcy powiatów: mieleckiego (3 młode osoby: dwa mężczyźni i kobieta) tarnobrzeskiego (1) i rzeszowskiego (1). Dotychczas w naszym regionie zaraziło się już 76 osób, jedna z nich, niestety, zmarła.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 6 539 osób, 10 616 poddano kwarantannie. W szpitala przebywa 84 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonało dotychczas 2022 testy.




W powiecie mieleckim potwierdzono już 11 przypadków zarażenia koronawirusem. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 334 osoby, a 679 poddano kwarantannie.




O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.