Dała, choć sama ma niewiele. Wzruszający gest siostry legendarnego „Mściciela”.
Pani Janina Pryjda, siostra Wojciecha Lisa „Mściciela” (1914-48), legendarnego partyzanta, choć sama nie jest zamożną osobą, to wraz z rodziną postanowiła wpłacić 1 200 zł na rzecz budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych, który ma stanąć na Górce Cyranowskiej w Mielcu. Koszty tego monumentu w żaden sposób nie obciąża podatników. Będą pochodzić ze zbiórek społecznych i od sponsorów.

– Pani Janina, mimo trudności, które ją trapią, wsparła nasz projekt – mówi Romuald Rzeszutek ze stowarzyszenia „Prawda i Pamięć”. – Zwracam się do wszystkich, którym bliskie są tematy związane z naszą historią z prośbą o wsparcie. Wesprzyjcie nasze starania, kwotą choćby najmniejszą.Budowę mieleckiego monumentu można wesprzeć wpłacając pieniądze na nr konta: 92 1240 2656 1111 0010 7031 5571 z dopiskiem „budowa Pomnika Żołnierzy Niezłomnych w Mielcu”.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.