Czy na rzekach pojawią się czujniki, które będą monitorować poziom wody?
Wiele wskazuje na to, że na zlewni rzek, które przepływają przez teren powiatu mieleckiego, wdrożony zostanie nowoczesny system monitoringu i wczesnego ostrzegania ludności. Spotkanie konsultacyjne w tej sprawie odbyło się niedawno w siedzibie starostwa.

Propozycja jest taka, aby dokonać renowacji istniejących, ale najprawdopodobniej nieczynnych czujników oraz instalację nowych, które rejestrowałyby stany wód opadowych, które miały decydujący wpływ na rozmiar strat spowodowanych majowymi intensywnymi opadami deszczu w regionie.
Z czujnikami na rzekach współdziałałoby specjalistyczne oprogramowanie, które dokonywałoby analizy pomiarów i przeprowadzało symulację rozwoju sytuacji powodziowej. To dawałoby czas prowadzącym akcje ratunkowe na podejmowanie działań. Dzięki temu można byłoby w porę uprzedzić mieszkańców, by ci mogli przygotować się do konfrontacji z nadchodzącym żywiołem wodnym.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.