BRAThANKI gwiazdą Dożynek Powiatu Mieleckiego

BRAThANKI gwiazdą Dożynek Powiatu Mieleckiego

Znamy termin, miejsce i program Dożynek Powiatu Mieleckiego. Wydarzenie to odbędzie się w pierwszą niedzielę września w Wadowicach Górnych. Gwiazdą będą BRAThANKI.

Święto Plonów odbędzie się 4 września i jak co roku zgromadzi reprezentantów wszystkich 9. gmin powiatu wraz z wieńcami. Tradycyjna msza św. odprawiona zostanie o godzinie 14 w kościele parafialnym pw. św. Anny w Wadowicach Górnych.
Po nabożeństwie grupy wieńcowe przejdą na tereny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Tam od godz. 15:30 trwać będzie artystyczna część imprezy.

– Wychodząc poza Mielec, liczymy w szczególności na integrację jego mieszkańców. Docelowo chcielibyśmy, aby w przyszłych latach dożynki rotacyjnie mogły odbywać się także w innych gminach powiatu mieleckiego. W końcu to przede wszystkim święto wsi, w których produkuje się żywność. Liczymy, że każda z gmin będzie miała w przyszłości okazję promować się w roli współgospodarza powiatowego święta – zapowiada starosta Stanisław Lonczak.

Gwiazdą wieczoru będą BRAThANKI. Ich koncert rozpocznie się o godzinie 19.
Jest to formacja działająca na polskim rynku od 1998 roku. Wykonuje muzykę z pogranicza folku, popu i rocka. Grupa ma na swoim koncie sześć albumów i wiele hitów znanych szerokiej publiczności – jak choćby „Czerwone korale”, „Gdzie ten który powie mi”, czy „Siebie dam po ślubie” ”.

Od 2009 roku BRAThANKI występują w niezmienionym składzie: Agnieszka Dyk – śpiew, Janusz Mus – akordeon, Piotr Królik – perkusja, Grzegorz Piętak – gitara basowa, Stefan Błaszczyński – flet, Adam Prucnal – skrzypce, instrumenty klawiszowe, Wiktor Tatarek – gitara.

Powiatowe dożynki w Wadowicach Górnych zakończą się zabawą taneczną z zespołem Randez-Vous.

BRAThANKI gwiazdą Dożynek Powiatu Mieleckiego
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.