Bartosz Nowak Pierwszoligowcem Roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”

Fot.: stalmielec.com

Bartosz Nowak, pomocnik FKS Stali Mielec został wybrany dziś (02.02) Pierwszoligowcem Roku 2019 w prestiżowym plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”. Serdecznie gratulujemy!
Gala „Piłki Nożnej” odbyła się w warszawskim hotelu Hilton. Piłkarzem roku został Robert Lewandowski (Bayern Monachium), trenerem – Waldemar Fornalik (Piast Gliwice), odkryciem – Michał Karbownik (Legia Warszawa), drużyną – kadra Polski, obcokrajowcem – Jorge Felix (Piast), ligowcem – Janusz Gol (Cracovia Kraków), osobowością – Jakub Rzeźniczak (Wisław Płock), piłkarką – Ewa Pajor (VFL Wolfsburg), a pierwszoligowcem – Bartosz Nowak z FKS. Tak „PN” tłumaczyła ten ostatni wybór:

„Nie było lepszego piłkarza na zapleczu ekstraklasy w 2019 roku. Wiosną prowadził pogoń Stali Mielec za ŁKS i Rakowem. Okazała się ona nieskuteczna z powodu lepszej regularności rywali, a raczej jesiennych wpadek rodzynka z Podkarpacia. Nowak i spółka mogli pluć sobie w brody, ale zyskali też odpowiednią motywację do walki w nowych rozgrywkach. Mielczanie zgubili kilka punktów, ale w wyrównanej I lidze trudno tego uniknąć. Końcówka jesienie – tak Stali, jak i Nowaka – była znakomita. 

Seria zwycięstw pozwoliła wspiąć się na drugie miejsce w tabeli, do tego udało się awansować do najlepszej ósemki Pucharu Polski. Wkład Nowaka w to był ogromny: 36 meczów, 12 goli i 14 asyst. Wszystko na to wskazuje, że wiosną zostanie w Mielcu, a to oznacza, że faworyta do awansu  już znamy”.

Wywiad z Bartoszem Nowakiem tuż po otrzymaniu nagrody można obejrzeć TUTAJ.
 
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.